Zbawienie pochodzi od Żydów Jan 4:22!

.

Jest to synagoga żydowska, w której żydzi czytają księgi i modlą się w Wigilię Dnia Pojednania – Yom Kippur. Nazwany też Dniem Przebłagania 3Moj. 16,30-34

Jom Kippur, Sądny Dzień, Dzień Przebłagania, jest najświętszym dniem judaizmu. Jest to dzień postu i modlitwy, obchodzony 10-go dnia hebrajskiego miesiąca Tiszrei.

Sądny Dzień jest ostatnim dniem Dziesięciu Dni Pokuty. Zgodnie z wierzeniami żydowskimi, w czasie Sądnego Dnia dokonuje się sąd i wydawany jest wyrok dla każdego człowieka na nadchodzący rok.

Żydzi tradycyjnie poszczą od zachodu słońca poprzedzającego święty dzień do zapadnięcia nocy dnia następnego. Jest to święto nakazane przez Torę, w której nazywane jest Szabatem Uroczystego Odpoczynku, dniem, w którym nie wolno wykonywać żadnej produktywnej pracy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jom_Kipur

W Apokalipsie Jana czytamy, że „Sąd Przedadwentowy” już się rozpoczął: Objawienie 14,6 „Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.”

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*